اخبار > به گزارش روابط عمومی مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکیروابط عمومی مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی، خبر از اعطای گرنت های ویژه با موضوعات خاص شبیه کرونا را اعلام می نماید.
متن مصاحبه با جناب اقای دکتر شهرام یزدانی معاون محترم پژوهشی نصر در این خصوص به شرح زیر است:
" بیماری کرونا آزمونی جدی برای میزان تاب آوری نظام آموزش عالی سلامت مطرح شد و به نظر می‌رسد در این آزمون نقاط و قوت و ضعف این نظام مشخص شده است. یکی از نقاط قوت وجود تشکیلاتی متمرکز با عنوان دانشگاه علوم پزشکی مجازی است که از ظرفیت آن استفاده شد تا به دانشگاه ها در بحث اموزش کمک شود. اما ضعف اساسی آن بود که خود دانشگاه ها ظرفیت و چابکی لازم برای استفاده از ظرفیتشان برای انطباق با شرایط بحران بیماری کرونا نداشتند. نصر در پی رسالتی که برای خود تعریف کرد در طی زمان بیماری کووید 19 فعالیت های زیادی داشت: یکی از این فعالیت ها در مورد مدل سازی و شبیه سازی کرونا بود که تا حد زیادی توانست به سیاست گذاران سلامت گاید و راهنما بدهد. کار دیگری که در دستور کار مرکز نصر قرار گرفته است اعطای دو گرنت ویژه است. این گرنت ها خارج از مسیر معمول فراخوان‌ها است و با دو موضوع خاص در مقابله با موارد شبیه همه‌گیری کرونا است:
موضوع اول: بازبینی و بازنگری نظام آموزش عالی سلامت مملکت جهت افزایش تاب آوری در همه گیری کرونا و یا بحران های مشابه است. عمده بحث آن است که چه تغییراتی در ساختار، عملکرد و فرایند های جاری مملکت باید رخ دهد تا در شرایط مساوی خیلی سریع وروان این سیستم بتواند از عملکرد معمول خودش به عملکرد در شرایط بحران خودش بتواند تغییر وضعیت دهد و بتواند سریع با شرایط بحران تطابق پیدا کند.
موضوع دوم: بازبینی و بازنگری محتوای درس بیماری عفونی در کوریکولوم پزشکی عمومی با در نظر گرفتن بحث بیماری های نوپدید است. این موضوع از این نظر مهم است که چون در طول ادوار گذشته و به طور خاص در دهه گذشته الگوی بیماری ها در مملکت خودمان از بیماری عفونی به سمت بیماری غیر واگیر تغییر پیدا کرده بود، به تبع آن در کوریکولوم ها بحث بیماریهای عفونی تضعیف پیدا کرده بود و تمرکز به سمت بیماری های غیر واگیر رفته بود. اما درسی که از کرونا گرفتیم این است که باید خیلی هوشمندانه بتوانیم کوریکولوم را به نحوی بازنگری کنیم که بتوانیم دانش و صلاحیت کافی در health provider های خودمان ایجاد کنیم تا برای شرایط اینچنینی شکل بگیرند و آماده باشند. با این گرنت ها می توانیم پیشنهاد بازبینی کوریکولوم به ستاد داده شود.
دکتر شهرام یزدانی در ادامه این مصاحبه، سقف هر یک از گرنت‌های فوق را دو میلیارد ریال ( معادل 200 میلیون تومان) اعلام نموده اند.
شایان ذکر است سامانه پژوهشی نصر از 20 خرداد 1399 لغایت 20 تیرماه 1399 آماده دریافت پروپوزال پژوهشگران محترمی است که مایلند در موضوعات فوق مشارکت داشته باشند.

     News٠٧:٣١}1399/03/26٢٧٦٤٧


خروج

اخبار مرکز

اخبار

کاهش خطر یعنی چه؟
برگزاری وبینار
برگزاری وبینار بهداشت در بلایا و فوریت ها در تاریخ 1399/11/19
برگزاری وبینار پیشگیری و مقابله با بلایا و فوریت ھا
برگزاری وبینار شناخت بلایا و فوریت ها
گزارش جهاني حوادث و بلایا ۲۰۲۰ توسط فدراسیون بین المللي جمعيت هاي صليب سرخ و هلال احمد منتشر شد
آسیب پذیري
کتابچه های آموزشی
فراخوان بین المللی جذب ایده های فعالان شبکه های اجتماعی و رسانه های جمعی در ارتباط با بهداشت باروری و چالش های آن در زمان های بحران
کلیپ آموزشی
راه های پیشگیری از انتقال آنفولانزا
مخاطره چیست؟
اقدامات افراد حاضر در صحنه تا رسیدن واحد امدادی اورژانس 115 چیست؟
هفته اطلاع رسانی و پیشگیری از سوانح و حوادث
اطلاعاتی که باید در اختیار اورژانس قرار دهید؟
چگونه با برقراری تماس تلفنی از خدمات اورژانس استفاده کنید؟
راهکارهای کاهش آسیب پذیری غیرسازه ای
به گزارش روابط عمومی مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی
کرونا
نکات ایمنی پوست

محتوای مرتبط

  • زاهدان- میدان دکتر حسابی-بزرگراه خلیج فارس- مجتمع پردیس-دانشگاه علوم پزشکی- معاونت آموزشی
  • کد پستی 9816743175
  • 33295759- 054 & 33372074 -054
سروش لیست سایت های دانشگاه

                   نقشه گوگل

.

 

 

 


تعداد بازدیدکنندگان امروز 50
آخرین بروزرسانی سایت: 36 روز قبل